Padomi, ko neiegādāties

Bieži tiek runāts par to, ko iegādāties vai kas katram ir jauns. Tomēr ir vērts apskatīt arī lietas, ko labāk neiegādāties un kas var radīt lielākas finansiālas problēmas vai to, ka iegādātais produkts vienkārši stāvēs vienā vietā un netiks izmantots. Informāciju sagatavoja mūsu IT partneri!

Jauns telefons
Jums noteikti ir atvilktne, kur ir dažādi telefoni, kuri ir salīdzinoši veci vai ar sasistiem ekrāniem. Vai zinājāt, ka jaunie modeļi nav tik ļoti atšķirīgi viens no otra? Jūs joprojām varat izmantot dažādas lietotnes arī jaunākajos viedtālruņos. Jūs varat iegūt vairāk atmiņas ar mikro SD karti, kuru var ievietot praktiski jebkurā tālrunī. Līdz ar to jums īsti nav iemesla katru gadu pirkt jaunu telefonu tikai tāpēc, ka tajā ir pāris labākas funkcijas vai arī labāka kamera. Tāpat jāņem vērā tas, ka visu laiku iznāk jauni tālruņa modeļi, līdz ar to jūsu esošā modeļa ērtība katru dienu tikai krītas. Pēc gada var būt tā ka 300 eiro vērtu telefonu jūs varēsiet pārdot tikai par 100 eiro vai pat mazāk. Ja jums nesanāks to pārdot, tas pievienosies pārējo tālruņu krājumam.

Drēbes
Protams, ejot uz darbu, ir jāizskatās labi, bet tas nenozīmē, ka jums tajā jāierodas katru dienu ar aizvien jaunu apģērbu. Jūs varat vilkt vienas bikses un ik pa laikam mainīt blūzes, kas rada iespaidu, ka jūs katru reizi velkat ko citu. Tāpat apģērbu mazgāšanu vieglāku var padarīt veļasmašīnas ar apvienotu žāvētāju, kas nozīmē, ka jums nemaz nav nepieciešams izņemt veļu ārā pirms tā nav sausa. Jūs varat būt pārsteigti arī par to, cik jaunākās veļasmašīnas ir ekonomiskas. Līdz ar to šāda jauna tehnika būs labs ilgtermiņa ieguldījums nevis drēbju kalni, kuri aizņem vairāk vietas un īsti neatmaksājas, jo jums var mainīties gaume vai arī vienkārši tas vairs var nebūt modē.

Kafija ceļā
Kafija ir viens no niekiem, ko daudzi mēdz izvēlēties, kad ir tāda iespēja. Tomēr tas maksā dārgi, un jūs nesamazināt plastmasas patēriņu. Lielākā daļa iepakojumu var pārstrādāt, bet ne visi tos iemet atbilstošā konteinerā. Labāk ir pagatavot kafiju mājās. Ja jums ir kafijas automāts, tad kafija garšos tikpat labi kā ja jūs to pirktu kaut kur citur. Pat ja jums nav kafijas automāta, jūs varat vienkārši pagatavot sev vēlamo kafiju un pievienot pienu. Tā garšos pietiekami labi, lai apmierinātu jūsu vajadzību pēc kofeīna.

Grāmatas
Grāmatas ir laba lieta, taču tas nenozīmē, ka jums ir visu laiku jāpērk jaunas. Tās aizņem daudz vietas, turklāt ja vienreiz vienu grāmatu izlasāt, ir maz ticams, ka jūs atkal to lasīsiet. Ja jums grāmata vai autors nav īpaši mīļš, apsveriet iespēju doties uz bibliotēku un to paņem lasīšanai tur. Turklāt tas arī motivēs jums grāmatu izlasīt laicīgi, jo jums būs dots noteikts laiks, līdz kuram grāmata ir jāatgriež atpakaļ vai jāpagarina. Pretējā gadījumā jums būs papildus izdevumi par termiņa pārsniegšanu. Jums ir jāpadomā, cik daudz vidēji gadā izlasāt grāmatas. Tam labi noder arī Goodreads.com, kas ļauj atzīmēt, kādu grāmatu lasāt, kādu plānojat lasīt un atrast jaunas idejas. Ja jūs izlasāt mazāk par 10 grāmatām gadā, tad ja jums ir 50+ grāmatas, ar tām netiksiet galā vēl vismaz piecus gadus. Protams, vienmēr varat arī iegādāties lielāku grāmatu plauktu.