Naktsdzīve Igaunijā

Ja visos Latvijas naktsklubos jau ir pabūts un vēlaties meklēt jaunus piedzīvojumus, varat sākt ar kaimiņvalsti, Igauniju. Gan šīs valsts galvaspilsētā Tallinā, gan citās lielākajās pilsētās naktsdzīve rit pilnā visu cauru gadu. Tur ir sastopami daudzi augsta līmeņa bāri un naktsklubi, kā arī atsevišķi pasākumi, kas norisinās gandrīz katru nedēļas nogali. Igaunijā ikviens varēs atrast kaut ko savai muzikālajai gaumei piemērotu, jo neskaitāmos populārās mūzikas klubus papildina arī alternatīvās mūzikas klubi un bāri un izsmalcinātas kafejnīcas, kurās norisinās pat klasiskās mūzikas koncerti.

Jauniešiem, kuriem būtiskākais ir baudīt labu un kvalitatīvu mūziku un dejas iesakām apmeklēt tādus klubus kā, piemēram, Studio, Atlantis un Club Hollywood. Studio ir klubs, kurā atrodas pasaules līmeņa mūzikas sistēma. Klubā ir divas zāles, no kurām viena ir veltīta populārajai mūzikai, bet otra elektroniskajai mūzikai. Kluba zālēs darbojas labākie dīdžeji un uzstājas gan vietēja mēroja gan pasaulslavenas zvaigznes. Tāpat šādiem ballētājiem piemērots būs naktsklubs Atlantis. Tas ir deju mūzikas klubs, kurā katru nedēļas nogali ir īpaša programma un pasākumi. Arī šeit mūzika tiek atskaņota divās zālēs, kurām blakus ir bārs. Kaut arī šis ir viens no lielākajiem un vecākajiem Igaunijas klubiem, tajā ir demokrātiskas cenas un brīva atmosfēra. Club Hollywood ir moderns klubs, kurš atrodas gandrīz pašā vecpilsētā. Tajā ir augstākās kvalitātes skaņas un gaismas sistēmas un ļoti plašas un ietiepīgas telpas.

Aktīviem ballētājiem pēc 25 gadu vecuma noteikti jāapmeklē tādi klubi kā Maasikas un Mirage. Maasikas ir neliels klubs ar ļoti mājīgu atmosfēru. Tajā tiek spēlēta dažādu stilu mūzika, ne tikai jaunākie hīti un deju mūzika. To apmeklē arī jaunieši, bet pārsvarā auditorija ir nobriedušāki cilvēki. Mirage ir klubs ar līdzīgu atmosfēru. Tajā pārsvarā skan 90. gadu labākie hīti.

Alternatīvas atpūtas cienītājiem, kuriem interesē modernā māksla un citas brīvās izpausmes piemēroti būs tādi klubi kā Genialistide Klubi, Club Illusion, Violet Lounge un PADA. Genialistide Klubi tiek dēvēta par subkultūru māju. Tā drīzāk ir satikšanās vieta, nevis naktsklubs, jo galvenais šeit nav trakot un ballēties, bet gan izbaudīt vakaru. Takā ik nedēļu norisinās ne vien koncerti, bet arī dažādi šovi, teātra uzvedumi un kino tirādes. Club Illusion ir klubs, kurš ierīkots veca kinoteātra telpās. Tieši tas parada kluba interjeru un līdz ar to arī kopējo atmosfēru tik īpašu un vienreizēju. Papildus tam, protams, klubā var baudīt arī augstas kvalitātes mūziku. Violet Lounge ir īpaši izsmalcināta vieta. Tās interjers nemaz neatgādina tradicionāla naktskluba interjeru. Tajā ir iespējams vērot visdažādākos šovus, priekšnesumus un koncertus. PADA sevi dēvē par kultūras katla dārzu. To nevar uzskatīt par tradicionālu naktsklubu, pirmkārt jau tāpēc, ka tas atrodas ārpus telpām un otrkārt, tā ideoloģija noteikti neatbilst parastam naktsklubam, tomēr arī šī ir vieta, kur dejot un baudīt kvalitatīvu mūziku.

Protams, ir vēl daudz citu vietu, ko apmeklēt kaimiņvalstī Igaunijā. Ir arī dažādi šaurāku nišu naktsklubi īpašu mūzikas stilu cienītājiem, kā arī vesela virkne ar tradicionālām ballīšu vietām, kur dejot pie pašiem populārākajiem mūsdienu hītiem. Igaunija noteikti ir vieta, kur izbaudīt pilnvērtīgu naktsdzīvi un kārtīgi atpūsties.