Droša iepirkšanās tiešsaistē (nobeigums)

Lai pārbaudītu, vai veikals ir uzticams, meklētājā ierakstiet veikala nosaukumu. Palasot atsauksmes, jums būs skaidrs, vai no šī veikala var pasūtīt konkrēto preci. Ja atrodat tādus vārdus, kā krāpniecība, viltojums vai arī atsauksmju trūkums var ziņot par to, ka lapa ir ļoti jauna, vai arī tā nav uzticama. Padomus sniedz guiasdeproductos.

Pirms iegādājaties vēlamo preci, pārliecinieties, ka mājas lapa ir droša un starptautiski atdzīta. To var pārbaudīt, apskatot mājas lapas adresi. Mājas lapa ir droša, ja slēdzenes simbols ir zaļš vai arī pirms nosaukuma ir rakstīti burti – “https”. Pēdējais ”s” burts nozīmē, ka lapa, kurā atrodies, ir droša.

Tas, ka mājaslapa izskatās profesionāla, nenozīmē, ka tā ir droša un uzticama. Ja rodas jebkāda veida šaubas par veikalu, labāk to ir neizmantot. Tā veikala vietā atrodiet veikalu, kurš ir uzticams un labi pazīstams. Sen jau zināms teiciens – skopais maksā divriez. Labāk samaksāt nedaudz lielāku summu no pazīstama veikala, nekā uzķerties uz krāpnieku izveidota veikala, kurš no jūsu konta spēs izkrāpt visu jūsu jaudu. Iespējams, ka veikals būs dārgāks, bet būs garantēts, ka kārotā prece tiks iegūta un nauda būs pasargāta.

Pat, ja izmatojat mājaslapas, kuras ir pasaulē atzītas par drošām, jums jāuzmanās par savas ierīces vai datora drošību. Ja jūsu ierīcē ir vīruss, noziedzniekiem būs laba iespēja iegūt informāciju par jūsu bankas kontu, parolēm. Toties ir daži soļi, kas palīdzēs izvairīties no šāda veida situācijām:

Ja jūs dzīvojat kopā ar bērniem, tad izmantojiet atsevišķas ierīces, kurām bērni var piekļūt un kurām ne. Tā kā bērni ir ziņkārīgāki, viņiem ir lielāka iespēja ierīci inficēt ar kādu vīrusu. Izmantojot dažādas ierīces maksājumu veikšanai, jums ir mazāka iespēja inficēties.

Lai izvairītos no vīrusiem datorā, kā arī telefonā, ir jāizmanto antivīrusa programma, kā arī tā laicīgi jāatjaunina, kad tas tiek piedāvāts. Noziedzniekiem ir daudz grūtāk tikt klāt jūsu informācijai, ja datorā darbojas īsta un aktīva antivīrusa programma.

Ja jūsu īpašumā ir kredītkarte, tad būtu labi regulāri pārskatīt savus maksājumus. Ja šāda veida karte tiek izmantota tiešsaistes pirkumiem, tad noziedzniekiem ir iespēja no jums izkrāpt lielāku naudas summu. Ir iespēja saņemt paziņojumus par katru darījumu, vai ari, ja darījums pārsniedz konkrētu naudas summu. Ir iespēja arī tikai vienu kredītkarti izmantot tiešsaistes darījumiem, jo tādā gadījumā ir viegli to nomainīt, ja tā ir uzlauzta. Ja tev ir radušās aizdomas par to, ka tava karte ir izmantota krāpnieciskos nolūkos, tad nekavējoties tas ir jāziņo kredītkartes pakalpojumu sniedzējam. Ja pirkumiem internetā izmantojiet debetkarti, tad noziedznieks snaudu noņem tieši no jūsu konta un to atgūt ir daudz grūtāk, nekā izmantojot kredītkarti. Visbeidzot jums ir jāapsver arī iespēja izmantot kartes, kas ģenerē unikālu numuru atsevišķi katram pirkumam, vai arī tādu maksājumu pakalpojumu kā PayPal, kurš ļauj iegādāties preces, nesniedzot savu norēķinu kartes numuru pašam komersantam (https://www.guiasdeproductos.com/aspirador-escoba/).

Naktsdzīve Igaunijā

Ja visos Latvijas naktsklubos jau ir pabūts un vēlaties meklēt jaunus piedzīvojumus, varat sākt ar kaimiņvalsti, Igauniju. Gan šīs valsts galvaspilsētā Tallinā, gan citās lielākajās pilsētās naktsdzīve rit pilnā visu cauru gadu. Tur ir sastopami daudzi augsta līmeņa bāri un naktsklubi, kā arī atsevišķi pasākumi, kas norisinās gandrīz katru nedēļas nogali. Igaunijā ikviens varēs atrast kaut ko savai muzikālajai gaumei piemērotu, jo neskaitāmos populārās mūzikas klubus papildina arī alternatīvās mūzikas klubi un bāri un izsmalcinātas kafejnīcas, kurās norisinās pat klasiskās mūzikas koncerti.

Jauniešiem, kuriem būtiskākais ir baudīt labu un kvalitatīvu mūziku un dejas iesakām apmeklēt tādus klubus kā, piemēram, Studio, Atlantis un Club Hollywood. Studio ir klubs, kurā atrodas pasaules līmeņa mūzikas sistēma. Klubā ir divas zāles, no kurām viena ir veltīta populārajai mūzikai, bet otra elektroniskajai mūzikai. Kluba zālēs darbojas labākie dīdžeji un uzstājas gan vietēja mēroja gan pasaulslavenas zvaigznes. Tāpat šādiem ballētājiem piemērots būs naktsklubs Atlantis. Tas ir deju mūzikas klubs, kurā katru nedēļas nogali ir īpaša programma un pasākumi. Arī šeit mūzika tiek atskaņota divās zālēs, kurām blakus ir bārs. Kaut arī šis ir viens no lielākajiem un vecākajiem Igaunijas klubiem, tajā ir demokrātiskas cenas un brīva atmosfēra. Club Hollywood ir moderns klubs, kurš atrodas gandrīz pašā vecpilsētā. Tajā ir augstākās kvalitātes skaņas un gaismas sistēmas un ļoti plašas un ietiepīgas telpas.

Aktīviem ballētājiem pēc 25 gadu vecuma noteikti jāapmeklē tādi klubi kā Maasikas un Mirage. Maasikas ir neliels klubs ar ļoti mājīgu atmosfēru. Tajā tiek spēlēta dažādu stilu mūzika, ne tikai jaunākie hīti un deju mūzika. To apmeklē arī jaunieši, bet pārsvarā auditorija ir nobriedušāki cilvēki. Mirage ir klubs ar līdzīgu atmosfēru. Tajā pārsvarā skan 90. gadu labākie hīti.

Alternatīvas atpūtas cienītājiem, kuriem interesē modernā māksla un citas brīvās izpausmes piemēroti būs tādi klubi kā Genialistide Klubi, Club Illusion, Violet Lounge un PADA. Genialistide Klubi tiek dēvēta par subkultūru māju. Tā drīzāk ir satikšanās vieta, nevis naktsklubs, jo galvenais šeit nav trakot un ballēties, bet gan izbaudīt vakaru. Takā ik nedēļu norisinās ne vien koncerti, bet arī dažādi šovi, teātra uzvedumi un kino tirādes. Club Illusion ir klubs, kurš ierīkots veca kinoteātra telpās. Tieši tas parada kluba interjeru un līdz ar to arī kopējo atmosfēru tik īpašu un vienreizēju. Papildus tam, protams, klubā var baudīt arī augstas kvalitātes mūziku. Violet Lounge ir īpaši izsmalcināta vieta. Tās interjers nemaz neatgādina tradicionāla naktskluba interjeru. Tajā ir iespējams vērot visdažādākos šovus, priekšnesumus un koncertus. PADA sevi dēvē par kultūras katla dārzu. To nevar uzskatīt par tradicionālu naktsklubu, pirmkārt jau tāpēc, ka tas atrodas ārpus telpām un otrkārt, tā ideoloģija noteikti neatbilst parastam naktsklubam, tomēr arī šī ir vieta, kur dejot un baudīt kvalitatīvu mūziku.

Protams, ir vēl daudz citu vietu, ko apmeklēt kaimiņvalstī Igaunijā. Ir arī dažādi šaurāku nišu naktsklubi īpašu mūzikas stilu cienītājiem, kā arī vesela virkne ar tradicionālām ballīšu vietām, kur dejot pie pašiem populārākajiem mūsdienu hītiem. Igaunija noteikti ir vieta, kur izbaudīt pilnvērtīgu naktsdzīvi un kārtīgi atpūsties.

Kā uzvesties naktsklubos?

Kaut gan naktsklubi nav pašas elitārākās iestādes, kurās jāievēro īpaša etiķete, tomēr arī tajos ir savi iekšējās kārtības noteikumi. Tāpat kā jebkuros sabiedriskos pasākumos, arī naktsklubu ballītēs ir jāievēro noteikts ģērbšanās stils, uzvedības normas un pieklājība. Lai ballīte nebeigtos krietni pirms iecerētā laika, iesakām iepazīties ar dažiem nosacījumiem un nerakstītiem likumiem, ko jāievēro pirms došanās uz klubiem un atrodoties tajos.

Pirms šo nosacījumu izklāsta, gan jāpiemetina, ka tas neattiecas uz visiem naktsklubiem. Kaut vai te pat Rīgā, ir sastopami neskaitāmi daudz naktsklubu, kurus var ierindot dažādās kategorijās. Uz dažiem droši varat iet savā ikdienas apģērbā un uzvesties gandrīz kā vien vēlaties, bet citos pat ir jāievēro īpašs ģērbšanās stils un iekšējās kārtības noteikumi. Šajā gadījumā vairāk runāsim par vidēja un augsta līmeņa klubiem, nevis lētiem bāriem.

Sāksim ar ģērbšanās stilu. Lai cik neparasti varbūt arī tas nešķistu, viena no svarīgākajām detaļām ārējā tēlā ir apavi. Gandrīz nevienā no Rīgas labākajiem naktsklubiem netiks ielaisti cilvēki sporta apavos. Kaut arī pašlaik dažādi sporta apavi ir aktuāli un ir pat pieņemami tos vilkt pie lietišķa stila drēbēm, naktsklubos ar tādiem apaviem visticamāk jūs neielaidīs. Tāpat arī tiks izbrāķētas pludmales čības un armijas tipa zābaki. Protams, arī pārējam apģērbam jābūt solīdam. Nav pieļaujams nevīžīgs izskats. Tas, protams, nenozīmē, ka atļaus vilkt vienīgi ballēs kleitas un uzvalkus, bet pie kopējā tēla noteikti ir jāpiedomā.

Tālāk svarīgi ir piedomāt pie alkohola patēriņa. Kaut arī naktsklubos ievērojami lielākā daļa lieto alkoholu un ir viegli iereibuši, ir jāzina mērs. Pirmkārt jau ir svarīgi, lai kluba apmeklētāji nebūtu iereibuši pirms ierašanās, jo tādā gadījumā tie klubā vienkārši netiks ielaisti. Otrkārt, nedrīkst aizrauties ar alkohola lietošanu arī visas nakts garumā. Ja esat ticis iekšā klubā, tas nenozīmē, ka jūs no turienes nevar izraidīt. Pārmērīga alkohola lietošana var sabojāt izklaidi gan jums pašam, gan citiem, tāpēc to labāk nedarīt.

Vēl noteikti ir jāpiedomā pie savas attieksmes. Daudzos solīdos klubos pat tiek ielaisti tikai nobrieduši cilvēk, kuriem pāri 25 gadiem, lai nerastos nepatīkami starpgadījumi. Klubu īpašnieki un lielākā daļa apmeklētāju vēlas gūt patīkamas emocijas un labi pavadīt laiku, nevis bojāt garastāvokli neadekvātu cilvēku dēļ. Ja esat agresīvi vai nelabvēlīgi noskaņots, labāk palieciet mājās. Cilvēki, kas meklē nepatikšanas ne vien tiks izraidīti no naktskluba, bet arī nodoti policijai.

Arī elementāra pieklājība ir pašsaprotama lieta klubos. Pret pārējiem naktskluba apmeklētājiem un arī darbiniekiem vienmēr ir jāizturas ar cieņu. Arī par necieņu vai nepiedienīgu uzvedību apmeklētāji var tikt izraidīti no kluba.

Rīgas klubos ģērbšanās un uzvedības normas kopumā nav pārāk striktas. Neviens neprasa no kluba apmeklētājiem neiespējamo, tikai pašas pamata uzvedības normas. Loģiski, ka iestādēs, kas pinas ar cilvēkiem, ir savi iekšējās kārtības noteikumi un nevajag uzskatīt to par diskrimināciju. Vienmēr ir jāatceras, ka arī klubos pret pārējiem cilvēkiem ir jāizturas ar cieņu.

Labākie naktsklubi ārpus Rīgas

Latvijā lielākie un labākie naktsklubi pārsvarā atrodas galvaspilsētā, tāpēc izklaidēties vairums dodas tieši uz turieni, tomēr arī ārpus Rīgas ir vairāki labi naktsklubi, kuros lieliski pavadīt laiku. Ja vēlaties jaunus piedzīvojumus un dažādību, nākamajā nedēļas nogalē varat doties uz kādu no naktsklubiem vai bāriem, ārpus Rīgas.

Viena no populārākajām jauniešu tikšanās vietām Valmierā ir bārs „Tinte”. Bārs atrodas gandrīz pašā pilsētas centrā, netālu no citām izklaides vietām. Šis bārs ir ieguvis tik lielu valmieriešu un pilsētas viesu cieņu tieši pateicoties savam mājīgajam interjeram un nepiespiestajai gaisotnei. „Tinte” nelīdzinās tipiskajiem naktsklubiem ar lielām deju zālēm un spilgtām gaismām. Bārs ir iekārtots vienkārši, ar humora piesitienu, lai ikviens šajā vietā varētu justies ērti. Arī mūzika šajā klubā pārsvarā nav no mūzikas topu virsotnēm, bet gan oriģināla un interesanta.

Daudzi vidzemnieki ir iecienījuši arī Fonoklubu, kurš atrodas Cēsīs. Fonoklubā bieži notiek dažādi pasākumi un klubā uzstājas viesmākslinieki gan no Latvijas, gan citām valstīm. Tieši dažādie tematiskie pasākumi ir kluba panākumu atslēga. Arī Fonoklubs, līdzīgi kā „Tinte”, ir neliels un mājīgs klubs. Tas nelīdzinās lielākajiem un grandiozākajiem Rīgas klubiem, bet viesi tajā ierodas arī no galvaspilsētas un pat vēl tālākām vietām.

Jēkabpilī iecienīta atpūtas vieta ir naktsklubs „Cita atpūta”. Arī šajā vietā gandrīz katr nedēļas nogali norisinās kāda tematiskā ballīte vai koncerts ar viesmāksliniekiem no dažādām pasaules valstīm. Naktskluba komanda rūpējas par to, lai šajā vietā ikvienam būtu interesanti, tāpēc tajā netiek pārstāvēts viens konkrēts stils. „Cita atpūta” piedāvā apmeklētājiem dažādu mūziku un izklaides iespējas.

Esot Daugavpilī, noteikti ir vērts aiziet uz restorānu un naktsklubu „Taller”. Tas atrodas pašā plisētas centrā un piedāvā saviem apmeklētājiem lielisku atpūtu un izsmalcinātu ēdienu. Tas nav tradicionāls naktsklubs, bet gan drīzāk gaumīgi iekārtota atpūtas vieta, kur pavadīt laiku labā kompānijā un baudīt latviešu, krievu un citu Eiropas tautu tradicionālos ēdienus. Tā ir vieta, kur atpūsties tiem, kas nemeklē tikai skaļu mūziku un plašu deju grīdu, bet ko vairāk.

Jelgavā atrodas dzīvespriecīgais naktsklubs „Jelgavas krekli”, kuru ir īpaši iecienījuši studenti, bet ir padomāts arī par tiem, kuri vēlas mierīgāku atpūtu. Tajā gandrīz katru nedēļas nogali norisinās koncerti vai tiek rīkoti tematiskie pasākumi un dienas ir sadalītas pa interešu grupām, proti, trešdienās un piektdienās notiek jautras studentu un jauniešu ballītes, bet piektdienas ir atvēlētas rāmākiem atpūtniekiem, kas vēlas izbaudīt latviešu mūziku.

Liepājā labākais, lielākais un skaļākais klubs ir „Fontaine Palace”. Tā ir ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā iecienīta rokmūzikas fanu satikšanās vieta. Naktsklubā ir divas deju zāles un tajā vienlaicīgi var atpūsties pat 650 cilvēku. Tas viennozīmīgi ir konkurents labākajiem Rīgas klubiem. „Fontaine Palace” atšķirībā no vairuma citu naktsklubu ir atvērts katru dienu un tajā bieži uzstājas viesmākslinieki no dažādām pasaules valstīm.

Šīs ir tikai dažas no izklaides vietām, kas atrodas ārpus Rīgas. Latvijas lielākajās pilsētās un pat ārpus tām ir neskaitāmi daudz bāru, klubu un citu interesantu ballīšu vietu ikviena atpūtnieka gaumē, tikai jāprot tās atrast.

Labākie Eiropas naktsklubi

Nenoliedzami, te pat Latvijā ir ļoti daudz labu bāru un naktsklubu ikviena atpūtnieka gaumei, bet ja Latvijas robežas ir kļuvušas par šauru un vēlaties izmēģināt ko pilnīgi jaunu, nebijušu un grandiozu, aicinām iepazīties ar Eiropas labāko naktsklubu topu.

Viens no augstāk novērtētajiem un apmeklētākajiem naktsklubiem Eiropā, atrodas pavisam netālu – Lietuvā. Tas ir savdabīgais naktsklubs „Fluxus Ministerija”. Klubs ir izveidots vecā rūpnīcā, taču tas ir papildināts ar dažādiem mākslinieciskiem dekoriem un gaismas projekcijām. Rūpnīcas plašās telpas ļauj klubā vienlaicīgi pulcēties vairāk kā 10 000 cilvēkiem un baudīt gan koncertus, gan pasākumus, kas regulāri norisinās šajā naktsklubā. Tajā pārsvarā viesojas viesmākslinieki no dažādām Eiropas valstīm un spēlē dažādu stilu mūziku.

Ja vēlaties nodoties īsam ballīšu piedzīvojumam, jums noteikti jādodas uz Berlīni, Vācijā. Tur atradīsiet ne vienu vien labu naktsklubu vai bāru, bet īpaši populārs un ballētāju vidū iecienīts ir „OHM”. Šis naktsklubs Berlīnē darbojas jau sen, bet sākotnēji tā nosaukums bija „Shift”, bet tikai pēc nosaukuma maiņas un rekonstrukcijas klubs ļoti strauji guva ļoti lielu popularitāti. Patiesībā „OHM” ir ļoti vienkāršs klubs. Tā interjers ir ļoti klasisks – gaišos toņos ar dažiem mākslinieciskiem dekoriem. Arī cenas šajā klubā vairāk atbilst vienkāršu bāru cenām, nevis augstas klases klubam, bet tieši tas padara vietu tik pievilcīgu.

Protams, arī Amsterdama, Nīderlandē ir katrs ballētāja paradīze. Par vienu no labākajiem Amsterdamas kubiem noteikti var uzskatīt naktsklubu „Air”. Pats klubs būtiski neatšķiras no daudziem citiem Amsterdamas vai citu lielāko Eiropas pilsētu klubiem, bet popularitāti tas ir guvis galvenokārt pateicoties dažādiem pasākumiem, kas tajā norisinās. Īpaši populārs ir ikgadējais Amsterdamas deju festivāls. Klubā „Air” ik vakaru ir izpirktas visas biļetes. Protams, klubā ir lieliska skaņu sistēma un vairākas dej grīdas, lai tā viesi pilnībā spētu izbaudīt vakara izklaides.

Noteikti jāpiemin arī kāds no Parīzes klubiem. Tur labu bāru un naktsklubu pavisam noteikti netrūkst un ir grūti pateikt, kurš ir pats labākais, bet kā vienu no favorītiem var minēt klubu „Yoyo”, jo tas sevī apvieno ballītes un lietišķo mākslu. Tajā ir jaunākās paaudzes mūzikas aparatūra, sākot no skaņu sistēmas un beidzot ar DJ pultīm. Klubā ir ļoti interesants interjers. Tas ir veidos, lai radītu underground kluba iespaidu, proti, uz sienām ir graffitti un dažādi pilsētvides elementi ir izmantoti kā savdabīgi dekori. „Yoyo” pārsvarā tiek spēlēta elektriskā, disko un deju mūzika. Reizēm šajā klubā norisinās arī dažādi mākslas pasākumi un izstādes.

Par vienu no Eiropas labākajiem naktsklubiem noteikti ir pelnījis saukties klubs „Big Bang”, kurš atrodas Romā, Itālijā. Tāpat kā Parīzes kubs „Yoyo”, arī šis klubs ir veidos underground stilā, tomēr vizuāli tas ir atšķirīgs. Tas ir viens no retajiem lielajiem klubiem Eiropā, kas rīko īpašus regeja mūzikas vakarus, kuros uzstājas regeja izpildītāji no visas pasaules. Uz šo vietu labprāt brauc labākie DJ un izpildītāji, pateicoties kluba mūzikas aparatūrai. Arī kluba iekārtojums ir īpašs, jo atgādina mājas ballīti. Interjers ir vienkāršs un nepārspīlēts un klubs ir sadalīts daudzās nelielās telpās, kur vienkārši pasēdēt ar draugiem un izbaudīt vakaru. Tas pavisam noteikti atšķiras no vairuma naktsklubu, tāpēc arī ir tika ļoti iecienīts gan vietējo, gan tūristu vidū.

Apmeklēšanas vērti naktsklubi Rīgā

Rīgā ir atrodami ļoti daudzi naktsklubi, tāpēc reizēs, kad rodas vēlme iziet no mājas un atpūsties kādā klubā, varētu rasties neliels apjukums. Daudzi izvēlas regulāri apmeklēt vienus un tos pašus klubus, jo uzticas tikai pārbaudītām vērtībām un nevēlas piedzīvot vilšanos, tomēr ir daudzi unikāli un apmeklēšanas vērti klubi tepat Rīgā.

Četri balti krekli ir viens no retajiem klubiem, kurā var dzirdēt pārsvarā tikai latviešu mūziku. Tas vien šo klubu izceļ uz citu fona un padara par vietu, ko ir vērts apmeklēt kaut reizi dzīvē. Vēl šajā klubā bieži notiek dažādi pasākumi, kuros uzstājas viesmākslinieki. Četri balti krekli tiek uzskatīts par vienu no solīdākajiem Rīgas naktsklubiem, jo tā apmeklētāji ievēro arī pieklājīgu ģērbšanās stilu. Šo klubu būtu ieteicams apmeklēt tiem, kas vēlas ne tikai iztrakoties, bet baudīt patīkamu sabiedrību un labi pavadīt laiku. Šī kluba apmeklētāji pārsvarā ir cilvēki pēc 25 gadiem, bet tas nenozīmē, ka klubs nav piemērots arī jaunākiem cilvēkiem.

La Rocca ir viens no lielākajiem Rīgas klubiem, tāpēc daudziem tas noteikti būs labi zināms, bet šī kluba popularitātei un apmeklētāju skaitam ir savi iemesli. Šajā klubā ir vairākas deju zāles, kur tiek spēlēta jaunākā un aktuālākā mūzika. Klubs darbojas jau ļoti ilgu laiku, tāpēc ballīšu vaidētājiem ir pieredze un viņi zina, ko vēlas redzēt un dzirdēt apmeklētāji. Tā ir vieta, kur kārtīgi izballēties un atpūsties. La Rocca ir klubs, kurš ir piemērots dažāda vecuma cilvēkiem, kā arī dažāda stila pārstāvjiem.

Essential ir kaut kas nedaudz līdzīgs jau minētajam klubam La Rocca – liels, populārs, ar pieredzi klubu darbībā un domāts īstiem ballētājiem. Essental priekšrocība ir tā, ka katrā kluba zālē skan ļoti atšķirīga stila mūzika un valda pavisam cita noskaņa. Galvenajās deju zālēs skan pati aktuālākā deju mūzika, bet mazākajās dažādu atšķirīgu stilu mūzika. Tas šo naktsklubu padara piemērotu gandrīz ikvienam. Pārsvarā gan to apmeklē samērā jauni cilvēki.

Kaļķu vārti ir vieta, kur var ne tikai ballēties, bet arī izbaudīt pasakainu skatu uz Vecrīgu, kad ir atvērta āra terase. Tā ir vieta, kas piedāvā ne vien izklaidi, bet arī vizuālu baudījumu. Arī kluba interjers ir ļoti unikāls, jo tas atrodas vecā mūra ēkas pagrabā, bet tajā pašā laikā interjerā ir vērojami mūsdienīgi elementi. Tā kā klubs atrodas pašā Vecrīgā, to ir iecienījuši ne vien vietējie, bet arī ārvalstu viesi. Publika šajā klubā ir dažādā ziņā ļoti daudzveidīga.

Piens ir pašlaik viena no aktuālākajām un iecienītākajām ballīšu vietām Rīgā, jo daudzējādā ziņā izceļas uz pārējo klubu un bāru fona. Piens ir savdabīgs bāra, kafejnīcas un kluba apvienojums. Tā interjers ir veidots pēc 19. gadsimta trīsdesmito gadu stila. Tajā neskan aktuālākie deju mūzikas hīti, bet gan mazliet alternatīvāka mūzika. Arī šī kluba apmeklētājus kopumā varētu dēvēt par alternatīvi domājošām un radošām personībām, bet arī tie, kas ikdienā apmeklē tādus klubus kā jau minētie La Rocca un Essential, noteikti šajā vietā jutīsies brīvi un ērti.

Kaņepes kultūras centrs arī ir atpūtas vieta, kurā var sastapt radošus cilvēkus. Tas nav parasts klubs. Tajā valda ļoti alternatīvs noskaņojums un šajā vietā bieži notiek dažādi radoši pasākumi, kā, piemēram, mākslas izstādes. Tā ir vieta, kur ne tikai ballēties, bet nodoties sarunām par mākslu vai citām savdabīgām tēmām. Šis klubs būs piemērots pilnīgi visa vecuma cilvēkiem, ka meklē ko alternatīvu un nebijušu.

Visi minētie klubi ir savā veidā pievilcīgi. Katrs nakts dzīves baudītājs meklē ko sev piemērotu un no šī saraksta gandrīz ikviens var atrast kaut ko sev tuvu. Nākamajā reizē, plānojot nakts izklaides, noteikti padomājiet par šeit minētajām iestādēm.