Mūzikas festivāli Latvijā, kurus ir vērts apmeklēt

Vasarā, kad laukā spīd saulīte un laiks ir patīkami silts, nevienam vairs tā īsti iegribās naktis pavadīt bāros un naktsklubos, bet tā vietā doties izklaidēsies ārpus telpām. Tas ir iemesls, kāpēc vasarā daudzi ir iecienījuši apmeklēt mūzikas festivālus. Tajos ir apvienota naktsklubu jautrība un izklaides ar brīvdabas sniegtajiem labumiem. Mūzikas festivāli sniedz iespēju kārtīgi atpūsties kopā ar draugiem un baudīt kvalitatīvu mūziku, turklāt nav nekur tālu jādodas lai nokļūtu augtas klases mūzikas festivālos. Te pat Latvijā ir virkne labu mūzikas festivālu ikviena gaumei.

Kā pirmo noteikti jāmin festivālu Positivus. Tas katru gadu norisinās jūlija mēneša vidū Salacgrīvā jau kopš 2007. gada. To var nosaukt ne vien par labāko mūzikas festivālu Latvijā, bet arī visā Baltijā. Katru gadu šajā mūzikas festivālā uzstājas vairākas pasaulslavens grupas un solo mākslinieki, kuri izpilda jaunākos mūzikas hītus, kā arī leģendāri izpildītāji. Tajā būs interesanti ne vien jauniešiem, bet arī nobriedušākām personībām, jo mūziķi uzstājas uz vairākām skatuvēm, tomēr daudzi apmeklētāji ierodas ne vien mūzikas, bet arī atmosfēras dēļ. Lai arī kādi būtu laika apstākļi, festivāla apmeklētāji vienmēr ir pozitīvi noskaņoti un gatavi dejot un priecāties. Festivāls norisinās trīs dienas un visiem apmeklētājiem ir iespēja pa nakti apmesties blakus esošajā telšu pilsētiņā.
Kā otru populārāko mūzikas festivālu jāmin Summer Sound. Šis festivāls norisinās kopš 2011. gada Liepājas pludmalē. Arī šo festivālu ir iecienījuši ne vien vietējie, bet arī ārvalstu apmeklētāji. Summer Sound festivālā ik gadu uzstājas ievērojams pašmāju mūziķu skaits un arī vairāki ārvalstu mūziķi. Tajā tiek pārstāvēti visdažādākie mūzikas stili no popmūzikas līdz pat džezam un hip-hopam. Arī šis festivāls neaprobežojas vien ar kvalitatīvu mūziku. To ik gadu papildina dažādi šovi un atrakcijas. Summer Sound ilgst divas dienas un tāpat kā Positivus, arī šeit ir iespējams apmesties telšu pilsētiņā un baudīt atpūtu abas dienas pēc kārtas.

Vēl ievērības cienīgs ir mūzikas festivāls Laba daba. Šis ir salīdzinoši jauns festivāls, kas norisinās Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā „Ratnieki”, netālu no Līgatnes. Laba daba viennozīmīgi izceļas uz pārējo mūzikas festivālu fona. Festivālam ir nestandarta programma, kas sevī iekļauj visdažādākās atrakcijas, kas ir saskaņā ar dabu. Festivāla rīkotāji ik gadu cenšas izdomāt ko jaunu un citos festivālos nebijušu. Kā paši festivāla rīkotāji to raksturo – tā ir vesela sajūtu kolekcija. Protams, tā visa neatņemama sastāvdaļa ir mūzika. Festivālā pārsvarā uzstājas mazāk populāras grupas, bet tas nepadara mūziku mazāk baudāmu. Tieši pretēji – festivāla apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar jauniem izpildītājiem un baudīt savdabīgo atmosfēru.

Noteikti iesakām apmeklēt arī rokfestivālu Kubana. Tam ir ļoti interesanta vēsture. Latvijā tas norisinās tikai otro gadu. Pirms tam tas vairākus gadus norisinājās Krievijā, bet par necienīgu izturēšanos pret Krievijas vērtībām, šajā valstī tā norise tika aizliegta. Šajā festivālā pārsvarā tiek izpildīta rokmūzika un tās apakš žanri. Izpildītāju sarakts šim festivālam vienmēr ir bijis iespaidīgs. Programma parasti ir ļoti blīva, tāpēc Kubana festivālā pavisam noteikti ir ko redzēt un dzirdēt.

Turpinot rokmūzikas tēmu, iesakām arī rokfestivālu Klang! Arī tas norisinās netālu no Rīgas, bet šis ir mazāka mēroga festivāls, kurā vairāk uzstājas vietējās, jaunās rokgrupas. Protams, šo festivālu pārsvarā apmeklē rokmūzikas cienītāji, tāpēc tā apmeklētāju skaits un apjomi kopumā ir mazāki nekā iepriekš minētajiem festivāliem, bet atmosfēru un pozitīvo gaisotni tas nemaina.