Kā uzvesties naktsklubos?

Kaut gan naktsklubi nav pašas elitārākās iestādes, kurās jāievēro īpaša etiķete, tomēr arī tajos ir savi iekšējās kārtības noteikumi. Tāpat kā jebkuros sabiedriskos pasākumos, arī naktsklubu ballītēs ir jāievēro noteikts ģērbšanās stils, uzvedības normas un pieklājība. Lai ballīte nebeigtos krietni pirms iecerētā laika, iesakām iepazīties ar dažiem nosacījumiem un nerakstītiem likumiem, ko jāievēro pirms došanās uz klubiem un atrodoties tajos.

Pirms šo nosacījumu izklāsta, gan jāpiemetina, ka tas neattiecas uz visiem naktsklubiem. Kaut vai te pat Rīgā, ir sastopami neskaitāmi daudz naktsklubu, kurus var ierindot dažādās kategorijās. Uz dažiem droši varat iet savā ikdienas apģērbā un uzvesties gandrīz kā vien vēlaties, bet citos pat ir jāievēro īpašs ģērbšanās stils un iekšējās kārtības noteikumi. Šajā gadījumā vairāk runāsim par vidēja un augsta līmeņa klubiem, nevis lētiem bāriem.

Sāksim ar ģērbšanās stilu. Lai cik neparasti varbūt arī tas nešķistu, viena no svarīgākajām detaļām ārējā tēlā ir apavi. Gandrīz nevienā no Rīgas labākajiem naktsklubiem netiks ielaisti cilvēki sporta apavos. Kaut arī pašlaik dažādi sporta apavi ir aktuāli un ir pat pieņemami tos vilkt pie lietišķa stila drēbēm, naktsklubos ar tādiem apaviem visticamāk jūs neielaidīs. Tāpat arī tiks izbrāķētas pludmales čības un armijas tipa zābaki. Protams, arī pārējam apģērbam jābūt solīdam. Nav pieļaujams nevīžīgs izskats. Tas, protams, nenozīmē, ka atļaus vilkt vienīgi ballēs kleitas un uzvalkus, bet pie kopējā tēla noteikti ir jāpiedomā.

Tālāk svarīgi ir piedomāt pie alkohola patēriņa. Kaut arī naktsklubos ievērojami lielākā daļa lieto alkoholu un ir viegli iereibuši, ir jāzina mērs. Pirmkārt jau ir svarīgi, lai kluba apmeklētāji nebūtu iereibuši pirms ierašanās, jo tādā gadījumā tie klubā vienkārši netiks ielaisti. Otrkārt, nedrīkst aizrauties ar alkohola lietošanu arī visas nakts garumā. Ja esat ticis iekšā klubā, tas nenozīmē, ka jūs no turienes nevar izraidīt. Pārmērīga alkohola lietošana var sabojāt izklaidi gan jums pašam, gan citiem, tāpēc to labāk nedarīt.

Vēl noteikti ir jāpiedomā pie savas attieksmes. Daudzos solīdos klubos pat tiek ielaisti tikai nobrieduši cilvēk, kuriem pāri 25 gadiem, lai nerastos nepatīkami starpgadījumi. Klubu īpašnieki un lielākā daļa apmeklētāju vēlas gūt patīkamas emocijas un labi pavadīt laiku, nevis bojāt garastāvokli neadekvātu cilvēku dēļ. Ja esat agresīvi vai nelabvēlīgi noskaņots, labāk palieciet mājās. Cilvēki, kas meklē nepatikšanas ne vien tiks izraidīti no naktskluba, bet arī nodoti policijai.

Arī elementāra pieklājība ir pašsaprotama lieta klubos. Pret pārējiem naktskluba apmeklētājiem un arī darbiniekiem vienmēr ir jāizturas ar cieņu. Arī par necieņu vai nepiedienīgu uzvedību apmeklētāji var tikt izraidīti no kluba.

Rīgas klubos ģērbšanās un uzvedības normas kopumā nav pārāk striktas. Neviens neprasa no kluba apmeklētājiem neiespējamo, tikai pašas pamata uzvedības normas. Loģiski, ka iestādēs, kas pinas ar cilvēkiem, ir savi iekšējās kārtības noteikumi un nevajag uzskatīt to par diskrimināciju. Vienmēr ir jāatceras, ka arī klubos pret pārējiem cilvēkiem ir jāizturas ar cieņu.