Droša iepirkšanās tiešsaistē (nobeigums)

Lai pārbaudītu, vai veikals ir uzticams, meklētājā ierakstiet veikala nosaukumu. Palasot atsauksmes, jums būs skaidrs, vai no šī veikala var pasūtīt konkrēto preci. Ja atrodat tādus vārdus, kā krāpniecība, viltojums vai arī atsauksmju trūkums var ziņot par to, ka lapa ir ļoti jauna, vai arī tā nav uzticama. Padomus sniedz guiasdeproductos.

Pirms iegādājaties vēlamo preci, pārliecinieties, ka mājas lapa ir droša un starptautiski atdzīta. To var pārbaudīt, apskatot mājas lapas adresi. Mājas lapa ir droša, ja slēdzenes simbols ir zaļš vai arī pirms nosaukuma ir rakstīti burti – “https”. Pēdējais ”s” burts nozīmē, ka lapa, kurā atrodies, ir droša.

Tas, ka mājaslapa izskatās profesionāla, nenozīmē, ka tā ir droša un uzticama. Ja rodas jebkāda veida šaubas par veikalu, labāk to ir neizmantot. Tā veikala vietā atrodiet veikalu, kurš ir uzticams un labi pazīstams. Sen jau zināms teiciens – skopais maksā divriez. Labāk samaksāt nedaudz lielāku summu no pazīstama veikala, nekā uzķerties uz krāpnieku izveidota veikala, kurš no jūsu konta spēs izkrāpt visu jūsu jaudu. Iespējams, ka veikals būs dārgāks, bet būs garantēts, ka kārotā prece tiks iegūta un nauda būs pasargāta.

Pat, ja izmatojat mājaslapas, kuras ir pasaulē atzītas par drošām, jums jāuzmanās par savas ierīces vai datora drošību. Ja jūsu ierīcē ir vīruss, noziedzniekiem būs laba iespēja iegūt informāciju par jūsu bankas kontu, parolēm. Toties ir daži soļi, kas palīdzēs izvairīties no šāda veida situācijām:

Ja jūs dzīvojat kopā ar bērniem, tad izmantojiet atsevišķas ierīces, kurām bērni var piekļūt un kurām ne. Tā kā bērni ir ziņkārīgāki, viņiem ir lielāka iespēja ierīci inficēt ar kādu vīrusu. Izmantojot dažādas ierīces maksājumu veikšanai, jums ir mazāka iespēja inficēties.

Lai izvairītos no vīrusiem datorā, kā arī telefonā, ir jāizmanto antivīrusa programma, kā arī tā laicīgi jāatjaunina, kad tas tiek piedāvāts. Noziedzniekiem ir daudz grūtāk tikt klāt jūsu informācijai, ja datorā darbojas īsta un aktīva antivīrusa programma.

Ja jūsu īpašumā ir kredītkarte, tad būtu labi regulāri pārskatīt savus maksājumus. Ja šāda veida karte tiek izmantota tiešsaistes pirkumiem, tad noziedzniekiem ir iespēja no jums izkrāpt lielāku naudas summu. Ir iespēja saņemt paziņojumus par katru darījumu, vai ari, ja darījums pārsniedz konkrētu naudas summu. Ir iespēja arī tikai vienu kredītkarti izmantot tiešsaistes darījumiem, jo tādā gadījumā ir viegli to nomainīt, ja tā ir uzlauzta. Ja tev ir radušās aizdomas par to, ka tava karte ir izmantota krāpnieciskos nolūkos, tad nekavējoties tas ir jāziņo kredītkartes pakalpojumu sniedzējam. Ja pirkumiem internetā izmantojiet debetkarti, tad noziedznieks snaudu noņem tieši no jūsu konta un to atgūt ir daudz grūtāk, nekā izmantojot kredītkarti. Visbeidzot jums ir jāapsver arī iespēja izmantot kartes, kas ģenerē unikālu numuru atsevišķi katram pirkumam, vai arī tādu maksājumu pakalpojumu kā PayPal, kurš ļauj iegādāties preces, nesniedzot savu norēķinu kartes numuru pašam komersantam (https://www.guiasdeproductos.com/aspirador-escoba/).