Visas pasaules ballīšu centri

Labas ballītes var atrast it visur, bet ir dažas pilsētas, kur jautrība un uzdzīve nekad nebeidzas. Ja nākamajā atvaļinājumā gribat ne vien baudīt dabu un kultūru, bet arī kārtīgi izklaidēties un izdejoties, apsveriet iespēju apmeklēt kādu no sekojošiem ballīšu centriem.

Droši vien nevienam nebūs nekāds pārsteigums, ka šī saraksta augšgalā tiek ierindota Lasvegasa. Jūs neatradīsiet nevienu pasaules izklaides ceļvedi, kurā šie vieta nebūtu pieminēta un, protams, tam ir savi iemesli. Tā ir vieta, kur ļoti blīvi ir izvietoti naktsklubi, spēļu zāles, viesnīcas, bāri un citas izklaides vietas. Ik gadu šajā vietā ierodas miljoniem tūristi, kuri alkst izklaides. Daudziem šī pilsēta pat šķiet grēcīga un vulgāra, bet nekādā gadījumā nevar noliegt, ka Lasvegasā ballītes norisinās visu laiku un nekur citur pasaulē neatradīsiet vietu, kur izklaide tiek celta tik augstā līmenī. Ir grūti izcelt kādu konkrētu naktsklubu vai bāru Lasvegasā, bet esot tur noteikti jāapmeklē tādas vietas kā Tao, Drai’s After Hours, Foxtal, Marquee, Sayers Club u.c.

Tālāk seko vēl viena ASV pilsēta – Ņujorka. Tā tiek dēvēta par pilsētu, kura nekad neguļ, un tā arī ir. Šajā pilsētā ik uz soļa var atrast kādu labu bāru, restorānu, naktsklubu, koncertzāli vai citu vietu, kur baudīt katra gaumei atbilstošu mūziku un atmosfēru. Īpaši daudz labu naktsklubu var atrast Manhetenā un Bruklinā. Ja Lasvegasa pati par sevi ir ballīšu un grēku pilsēta, tad Ņujorkā tā ir tikai neliela daļa no kopējās pilsētas būtības, kas izklaides tur padara izsmalcinātākas. Par labākajām ballīšu vietām tiek uzskatītas tādas iestādes kā Lavo, Mehanata, Marquee, Output, Cielo u.c.

Daudz labu ballīšu un tusiņu vietu var atrast Londonā. Jāatzīst gan, ka ne katram būs pa kabatai ballēties Londonā, bet tā ir vieta, kur ballītes ir elegantākas un izsmalcinātākas nekā daudzviet citur pasaulē. Londonas naktsklubos ir liela iespēja satikt kādu pasaulslavenu zvaigzni, kas atpūšas tāpat kā visi pārējie. Ja nauda nav problēma, noteikti apmeklējiet klubus Boujis Club un Shoreditch House. Tieši tās ir divas vietas, kur vislabāk izprast, ko nozīmē ballēties Londonā.

Par ballīšu centru noteikti var uzskatīta arī saulaino Ibizas salu, jo īpaši Sanantonio un tās reģionu. Ibizas sala, atšķirībā no abām iepriekš minētajām vietām piedāvā daudzveidīgākas un eksotiskākas izklaides iespējas. Un šīs salas naktsdzīve neaprobežojas ar bāriem, naktsklubiem un spēļu zālēm. Ibizā ir iespējams apmeklēt mūzikas festivālus balto smilšu pludmalēs, dažādus pasākumu, šovus u.c. Esot Ibizā noteikti jāapmeklē tādi pasākumi kā Applebum, Craig David’s TS5, Cream, Ibiza Rocks, W.A.R. u.c.

Kā pēdējo šajā sarakstā var minēt Telavivu. Daudziem šī vieta daudz vairāk asociēsies ar dabu un kultūru, jo tā ir tipiska tūristu pilsēta, tomēr Telavivā notiek visgrandiozākās ballīte, kādas nekur citur pasaulē neatrast. Arī šeit ballītes notiek gan naktsklubos, gan brīvā dabā. Ja esat ieradies Telavivā tieši ballīšu dēļ, uzreiz dodieties uz Lilenblum ielu. Tur naktsklubi un bāri atrodas cieši blakus viens otram un ikkatrs no tiem ir apmeklēšanas vērts.

Šie ir tikai daži lielākie ballīšu / svinību centri, bet ja neviens no tiem jūs tā īsti neuzrunā, tad ziniet, ka tie nebūt nav vienīgie ballīšu centri. Labāko ballīšu pilsētu sarakstu noteikti var turpināt vēl ilgi. Varētu uzskaitīt milzīgos naktsklubus Berlīnē un Parīzē, Riodežaneiro ar neskaitāmajiem festivāliem un karnevāliem, Buenosairesu ar deju klubiem, Losandželosas izsmalcinātās nakts izklaides utt.

Naktsdzīve Igaunijā

Ja visos Latvijas naktsklubos jau ir pabūts un vēlaties meklēt jaunus piedzīvojumus, varat sākt ar kaimiņvalsti, Igauniju. Gan šīs valsts galvaspilsētā Tallinā, gan citās lielākajās pilsētās naktsdzīve rit pilnā visu cauru gadu. Tur ir sastopami daudzi augsta līmeņa bāri un naktsklubi, kā arī atsevišķi pasākumi, kas norisinās gandrīz katru nedēļas nogali. Igaunijā ikviens varēs atrast kaut ko savai muzikālajai gaumei piemērotu, jo neskaitāmos populārās mūzikas klubus papildina arī alternatīvās mūzikas klubi un bāri un izsmalcinātas kafejnīcas, kurās norisinās pat klasiskās mūzikas koncerti.

Jauniešiem, kuriem būtiskākais ir baudīt labu un kvalitatīvu mūziku un dejas iesakām apmeklēt tādus klubus kā, piemēram, Studio, Atlantis un Club Hollywood. Studio ir klubs, kurā atrodas pasaules līmeņa mūzikas sistēma. Klubā ir divas zāles, no kurām viena ir veltīta populārajai mūzikai, bet otra elektroniskajai mūzikai. Kluba zālēs darbojas labākie dīdžeji un uzstājas gan vietēja mēroja gan pasaulslavenas zvaigznes. Tāpat šādiem ballētājiem piemērots būs naktsklubs Atlantis. Tas ir deju mūzikas klubs, kurā katru nedēļas nogali ir īpaša programma un pasākumi. Arī šeit mūzika tiek atskaņota divās zālēs, kurām blakus ir bārs. Kaut arī šis ir viens no lielākajiem un vecākajiem Igaunijas klubiem, tajā ir demokrātiskas cenas un brīva atmosfēra. Club Hollywood ir moderns klubs, kurš atrodas gandrīz pašā vecpilsētā. Tajā ir augstākās kvalitātes skaņas un gaismas sistēmas un ļoti plašas un ietiepīgas telpas.

Aktīviem ballētājiem pēc 25 gadu vecuma noteikti jāapmeklē tādi klubi kā Maasikas un Mirage. Maasikas ir neliels klubs ar ļoti mājīgu atmosfēru. Tajā tiek spēlēta dažādu stilu mūzika, ne tikai jaunākie hīti un deju mūzika. To apmeklē arī jaunieši, bet pārsvarā auditorija ir nobriedušāki cilvēki. Mirage ir klubs ar līdzīgu atmosfēru. Tajā pārsvarā skan 90. gadu labākie hīti.

Alternatīvas atpūtas cienītājiem, kuriem interesē modernā māksla un citas brīvās izpausmes piemēroti būs tādi klubi kā Genialistide Klubi, Club Illusion, Violet Lounge un PADA. Genialistide Klubi tiek dēvēta par subkultūru māju. Tā drīzāk ir satikšanās vieta, nevis naktsklubs, jo galvenais šeit nav trakot un ballēties, bet gan izbaudīt vakaru. Takā ik nedēļu norisinās ne vien koncerti, bet arī dažādi šovi, teātra uzvedumi un kino tirādes. Club Illusion ir klubs, kurš ierīkots veca kinoteātra telpās. Tieši tas parada kluba interjeru un līdz ar to arī kopējo atmosfēru tik īpašu un vienreizēju. Papildus tam, protams, klubā var baudīt arī augstas kvalitātes mūziku. Violet Lounge ir īpaši izsmalcināta vieta. Tās interjers nemaz neatgādina tradicionāla naktskluba interjeru. Tajā ir iespējams vērot visdažādākos šovus, priekšnesumus un koncertus. PADA sevi dēvē par kultūras katla dārzu. To nevar uzskatīt par tradicionālu naktsklubu, pirmkārt jau tāpēc, ka tas atrodas ārpus telpām un otrkārt, tā ideoloģija noteikti neatbilst parastam naktsklubam, tomēr arī šī ir vieta, kur dejot un baudīt kvalitatīvu mūziku.

Protams, ir vēl daudz citu vietu, ko apmeklēt kaimiņvalstī Igaunijā. Ir arī dažādi šaurāku nišu naktsklubi īpašu mūzikas stilu cienītājiem, kā arī vesela virkne ar tradicionālām ballīšu vietām, kur dejot pie pašiem populārākajiem mūsdienu hītiem. Igaunija noteikti ir vieta, kur izbaudīt pilnvērtīgu naktsdzīvi un kārtīgi atpūsties.

Labākie Eiropas naktsklubi

Nenoliedzami, te pat Latvijā ir ļoti daudz labu bāru un naktsklubu ikviena atpūtnieka gaumei, bet ja Latvijas robežas ir kļuvušas par šauru un vēlaties izmēģināt ko pilnīgi jaunu, nebijušu un grandiozu, aicinām iepazīties ar Eiropas labāko naktsklubu topu.

Viens no augstāk novērtētajiem un apmeklētākajiem naktsklubiem Eiropā, atrodas pavisam netālu – Lietuvā. Tas ir savdabīgais naktsklubs „Fluxus Ministerija”. Klubs ir izveidots vecā rūpnīcā, taču tas ir papildināts ar dažādiem mākslinieciskiem dekoriem un gaismas projekcijām. Rūpnīcas plašās telpas ļauj klubā vienlaicīgi pulcēties vairāk kā 10 000 cilvēkiem un baudīt gan koncertus, gan pasākumus, kas regulāri norisinās šajā naktsklubā. Tajā pārsvarā viesojas viesmākslinieki no dažādām Eiropas valstīm un spēlē dažādu stilu mūziku.

Ja vēlaties nodoties īsam ballīšu piedzīvojumam, jums noteikti jādodas uz Berlīni, Vācijā. Tur atradīsiet ne vienu vien labu naktsklubu vai bāru, bet īpaši populārs un ballētāju vidū iecienīts ir „OHM”. Šis naktsklubs Berlīnē darbojas jau sen, bet sākotnēji tā nosaukums bija „Shift”, bet tikai pēc nosaukuma maiņas un rekonstrukcijas klubs ļoti strauji guva ļoti lielu popularitāti. Patiesībā „OHM” ir ļoti vienkāršs klubs. Tā interjers ir ļoti klasisks – gaišos toņos ar dažiem mākslinieciskiem dekoriem. Arī cenas šajā klubā vairāk atbilst vienkāršu bāru cenām, nevis augstas klases klubam, bet tieši tas padara vietu tik pievilcīgu.

Protams, arī Amsterdama, Nīderlandē ir katrs ballētāja paradīze. Par vienu no labākajiem Amsterdamas kubiem noteikti var uzskatīt naktsklubu „Air”. Pats klubs būtiski neatšķiras no daudziem citiem Amsterdamas vai citu lielāko Eiropas pilsētu klubiem, bet popularitāti tas ir guvis galvenokārt pateicoties dažādiem pasākumiem, kas tajā norisinās. Īpaši populārs ir ikgadējais Amsterdamas deju festivāls. Klubā „Air” ik vakaru ir izpirktas visas biļetes. Protams, klubā ir lieliska skaņu sistēma un vairākas dej grīdas, lai tā viesi pilnībā spētu izbaudīt vakara izklaides.

Noteikti jāpiemin arī kāds no Parīzes klubiem. Tur labu bāru un naktsklubu pavisam noteikti netrūkst un ir grūti pateikt, kurš ir pats labākais, bet kā vienu no favorītiem var minēt klubu „Yoyo”, jo tas sevī apvieno ballītes un lietišķo mākslu. Tajā ir jaunākās paaudzes mūzikas aparatūra, sākot no skaņu sistēmas un beidzot ar DJ pultīm. Klubā ir ļoti interesants interjers. Tas ir veidos, lai radītu underground kluba iespaidu, proti, uz sienām ir graffitti un dažādi pilsētvides elementi ir izmantoti kā savdabīgi dekori. „Yoyo” pārsvarā tiek spēlēta elektriskā, disko un deju mūzika. Reizēm šajā klubā norisinās arī dažādi mākslas pasākumi un izstādes.

Par vienu no Eiropas labākajiem naktsklubiem noteikti ir pelnījis saukties klubs „Big Bang”, kurš atrodas Romā, Itālijā. Tāpat kā Parīzes kubs „Yoyo”, arī šis klubs ir veidos underground stilā, tomēr vizuāli tas ir atšķirīgs. Tas ir viens no retajiem lielajiem klubiem Eiropā, kas rīko īpašus regeja mūzikas vakarus, kuros uzstājas regeja izpildītāji no visas pasaules. Uz šo vietu labprāt brauc labākie DJ un izpildītāji, pateicoties kluba mūzikas aparatūrai. Arī kluba iekārtojums ir īpašs, jo atgādina mājas ballīti. Interjers ir vienkāršs un nepārspīlēts un klubs ir sadalīts daudzās nelielās telpās, kur vienkārši pasēdēt ar draugiem un izbaudīt vakaru. Tas pavisam noteikti atšķiras no vairuma naktsklubu, tāpēc arī ir tika ļoti iecienīts gan vietējo, gan tūristu vidū.